KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 12948091
nr 1294 8091
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Kolteckning, Barnstudie. Signerad. Motivet: 32x14 ca
Kondition: skadat glas
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:27:31
29/11 21:00:50
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell